Članovi Judo kluba „Vinkovci“ osvojili zlato i dva srebra na prvenstvu Hrvatske u katama te stekli 5 novih majstora juda

Danas je u Rijeci održano polaganje za majstorske pojaseve, prvenstvo Hrvatske u katama te međunarodno natjecanje u katama Croatia Open na kojem je nastupilo 135 natjecatelja sa 65 parova.
Majstorski pojas 1. DAN  (Nage-no-kata) iz Judo kluba „Vinkovci“  položili su:
1. Stiv Tomić
2. Andrija Bliml
3. Stjepan Ramljak
4. Josip Ramljak
5. Ivan Apčak
Majstorski pojas 2. DAN (Katame-no-kata) iz Judo kluba „Vinkovci“ položio je  Dino Keškić (u paru s Dariom Hajdukom).
Medalje na prvenstvu Hrvatske osvojili su kata parovi:
1. mjesto-Davor Marinić/Zdenko Grgetić, 5. DAN (Kodokan-goshin-jutsu)
2. mjesto-Marko Bošnjak/Goran Jović, 5. DAN (Kodokan-goshin-jutsu)
2. mjesto-Tatjana Lovrić Jovanović/Ivana Kalinić, 4. DAN (Juno-kata)

Na Croatia Openu 3.mjesto osvojili su Davor Marinić/Zdenko Grgetić, 5. DAN (Kodokan-goshin-jutsu).

Također, danas je održano i međunarodno natjecanje  u Velikoj Gorici pod nazivom „Turopoljska frka“ na kojem je nastupilo 536 natjecatelja i 37 klubova. Iz Judo kluba „Vinkovci“ nastupilo je 4 natjecatelja koji su osvojili 3 medalje:
-Marija Tomić, uzrast U14, ktg -52 kg, 3. mjesto.
-Mario Tomić, uzrast U14, ktg -46 kg, 2. mjesto,
-Frane Čuljak, uzrast U12, ktg-55 kg, 2. mjesto.
Na istom natjecanju nastupio je i Ivan Tomić.
„Završio je još jedan natjecateljski dan na koji možemo biti jako ponosni! Iznimno postignuće za mlade judaše i judašice je steći majstorski pojas. Njihovi mentori i treneri svojim medaljama na prvenstvu Hrvatske im svakako mogu biti uzor za daljnje bavljenje judom! “ rekao je predsjednik Judo kluba „Vinkovci“ Mladen Karlić.